Umění interakce představuje mezinárodní výstavní projekt, jenž je pozvánkou do světa, kde se prostřednictvím umění setkáváme s intenzivním a aktivním prožitkem. Jak název napovídá, výstava návštěvníky vyzývá k účasti a vlastní interakci s prezentovanými díly, což může být improvizace s prsty (Józef Robakowski), gestická malba (Anna Kutera), cvičení k vytvoření rovnosti mezi lidmi (Martin Zet), abeceda pomocí rukou a nohou (Wojciech Bruszewski), zasévání řeřichy (Teresa Murak), reakce na hudební sochu (Martin Janíček), obtiskování částí těl (Alex Mlynárčik), haptická zkušenost v prázdném prostoru (Nadja Rawa), cvičení z měření (Jarosław Kozłowski), cvičení s gumou (Ferenc Ficzek), zkoumání transgenderu (Lenka Klodová) nebo hledání stability a řešení samotné konstrukce sochy (Vladimír Havrilla).
Výstava je koncipována jako velké hřiště, kde se návštěvník může volně pohybovat, zkoušet nové možnosti i přístupy v dialogu s uměleckým dílem a objevovat skryté souvislosti. Dívat se nestačí, je třeba zapojit i hmat. Prostor je navržen tak, aby byl samoobslužný a zkoumání expozice bylo intuitivní a snadno přizpůsobitelné vlastnímu tempu.
Výstava klade důraz na kolektivní zážitek přátel, rodin nebo třídních skupin. Školám může poskytnout inspirativní prostředí pro výuku s využitím mezipředmětových vazeb a pro rozvoj klíčových kompetencí a kreativity. Široké veřejnosti nabídne skvělou příležitost, jak se seznámit s uměním zábavnou a interaktivní formou dostupnou všem.
Každé umělecké dílo v sobě nese silný edukační potenciál, mnoho podnětných vrstev, možnosti komunikace a interpretace, které naplno odhalí pouze podílející se divák, jenž vykročí ze své komfortní role tichého pozorovatele. Výstava počítá s participací všech přicházejících návštěvníků, přičemž každý má volbu být pasivním nebo aktivním účastníkem.
Nedílnou součástí tohoto populárně-naučného projektu, který zdůrazňuje edukační přesah světa umění, je sdílení dané kolektivní zkušenosti. Dalším důležitým aspektem je aplikovatelnost do každodenního života prostřednictvím kreativního, hravého a otevřeného přístupu spolu s kritickým myšlením. Výstava univerzální formou pro všechny věkové kategorie vysvětlí, jak umění vnímat a chápat, a jak se v něm pohybovat.